E-shop Zabezpečení budov a zařízení Zabezpečení únikových dveří
Cena
Štítky

Zabezpečení únikových dveří

Zabezpečení únikových dveří zahrnuje pomůcky pro zajištění bezpečného opuštění budovy v případě požáru nebo útoku ze strany psychicky narušených osob a násilníků nebo v případech jiného ohrožení. V této nabídce najdete:

Hlídače dveří pod kliky - zabezpečují nouzové východy proti zneužití. V nouzové situaci lze únikové dveře otevřít, přičemž se spustí zvukový alarm, který upozorní ostatní přítomné osoby na vzniklé nebezpečí. Alarm lze vypnout jen s pomocí klíče. Zde najdete profesionální zařízení, které můžete namontovat i na požární dveře. Hlídače dveří pod kliky jsou určeny pro zabezpečení únikových dveří dle normy ČSN EN 179.

Hlídače dveří pod panikové tyče - zabezpečují nouzové východy s dveřmi osazenými panikovým kováním. Jejich funkce je podobná - při stisku panikové tyče dojde ke spuštění zvukového alarmu. Ten je možné vypnout pouze s pomocí klíče. Hlídače dveří pod panikové tyče jsou určeny pro zabezpečení únikových dveří dle normy ČSN EN 1125.

Doplňky k hlídačům dveří  jsou montážní prvky, které umožňují montáž hlídačů i na dveře se skleněnou výplní nebo na plastové dveře.

Pouzdra pro zabezpečení kliky únikových dveří  jsou opakovatelně použitelné. V případě nouze lze pouzdro srazit rukou dveře nebo okno otevřít. Pak lze s pomocí nových úchytů pouzdro opět nainstalovat.