Cena
Štítky
Barva
Doba dosvitu
Intenzita svitu
Délka

Chemická světla

Chemická světla jsou výhodným pomocníkem v situacích, kdy potřebujete vidět a být viděn.  Princip fungování chemických je založen na chemiluminiscenční reakci, při které vzniká světlo o vysoké intenzitě za vývoje minimálního množství tepla a bez jiskření. Proto jsou chemická světla vhodná pro použití za nepříznivých povětrnostních podmínek, tj. ve větru, dešti mlze, a také v prostředích s možným vznikem výbuchu a nebo požáru a také pod vodou. V jednoduché nádobce vyrobené z polypropylenu jsou umístěny dvě navzájem oddělené kapaliny. Při jejich smíchání je iniciována reakce za vývoje světla. Použití chemických světel je omezeno teplotní odolností polypropylenu a reakční teplotou = můžete je použít při teplotách nad 0 °C do 50 °C. Při teplotách pod bodem mrazu se chemiluminiscenční reakce zastaví, ale po zahřátí se opět aktivuje. Výhodou chemických světel je jednoduchá aktivace, nulová údržba, světlo viditelné až do vzdálenosti 1600 m, 100% funkce za všech výše vyjmenovaných podmínek.

V naší nabídce najdete chemická světla 6 barev: bílé, modré, zelené, žluté, oranžové a červené se svítivostí 5 minut, 30 minut, 8 hodin a 12 hodin. Světla se svítivostí 5 minut vydávají velmi intenzivní světlo po dobu 5 minut, světla se svítivostí 12 hodin vydávají méně intenzivní světlo po dlouhou dobu 12 hodin. Můžete si vybrat chemické světlo ve formě trubičky a nebo terče se samolepicí vrstvou. Proto je důležité se zamyslet, k jakému účelu chemické světlo potřebujete a můžete použít. 

Výrobce garantuje, že výrobky SNAPLITE jsou vyrobené bez použití ftalátů - látek, které mohou být nebezpečné pro zdraví lidí a životní prostředí. Uhlíková stopa, kterou za sebou zanechá výrobce při výrobě jedné tyčinky byla v roce 2011 pod 200 g ekvivalentního CO2, přesto se zavázal toto množství ještě snížit lepší organizací práce.

Naši vyškolení a zkušení obchodní zástupci Vám rádi pomohou vybrat správné řešení pro Vás.