Cena
Třída ochrany
Barva
Materiál
Životnost
Značka

Defibrilátory

K zástavě srdce dochází bez předchozího varování a může postihnout i zcela zdravého člověka. Je úplně jedno, zda je člověk zdravý nebo nemocný, obézní nebo štíhlý, kuřák či nekuřák.

Například v rámci Evropské unie zemře na zástavu srdce přibližně 500 000 lidí ročně, přičemž 40 % obětí je ve věku mezi 25 a 40 lety. Zemřou doma, v zaměstnání, při sportu nebo zábavě. Pomoc je poskytnuta přibližně 1 člověku z 5 postižených.

Nejcitlivějšími orgány na dodávky kyslíku je mozek a srdce. K odumírání mozkových buněk vlivem chybějícího kyslíku dochází již po 3-5 minutách. Dojezdová rychlost zdravotnické záchranné služby může být ale mnohem delší - až 15 minut. Včasnost provedení defibrilace zvyšuje šance na přežití a také snižuje pravděpodobnost vzniku následných poškození. Je proto důležité mít defibrilátor snadno dosažitelný, nejlépe do 2 minut.

Použití AED je velmi jednoduché, vždy mají názorný jednoduchý návod, a i náhodně přítomný laik může zachránit život – stačí přístroj přiložit na hrudník člověka v bezvědomí a přístroj sám vyhodnotí srdeční rytmus a vydá nebo nevydá příkaz k výdeji výboje, který zachránce provede jedním stiskem tlačítka.

Nabízené automatické defibrilátory jsou vhodné pro laické záchranáře, zdravotníky, hasiče a policisty.