Magazín

Když je v práci „abnormální hic“: Co dělat?

Extrémně horké dny tak sice dělají radost provozovatelům koupališť, ale vrásky na čele přidělávají mnohým zaměstnavatelům. Proč? Protože vysoké teploty a s nimi související horko na pracovišti s sebou přináší i povinnosti.

Pokračovat ve čtení
AKCE: Získejte aku šroubovák BOSCH

Začíná letní akce, při které můžete získat užitečný dárek - aku šroubovák BOSCH

 

Akce platí od 1. 6. do 31. 8. 2019

Pokračovat ve čtení
Psychosociální rizika: Problém, o kterém se málo mluví

České podniky nepovažují psychosociální rizika za významný problém. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Evropské agentury pro bezpečnost práce (EU–OSHA) na téma nových a vznikajících rizik ESENER–2. Proč se ale nevyplatí toto riziko podceňovat?

Pokračovat ve čtení
Co na to odborník: Měření teploty na nevenkovním pracovišti

Jak musí probíhat měření teploty na nevenkovním pracovišti? Musí být použit kulový kalibrovaný teploměr nebo stačí běžný rtuťový či digitální teploměr? Zeptali jsme se odobornice MUDr. Anny Šplíchalové...

 
Pokračovat ve čtení
Jak bojují s vedrem na pracovišti?

Jaká opatření se dají aplikovat při vysokých teplotách na pracovištích? Na to jsme se zeptali přímo v některých firmách.

Pokračovat ve čtení
Rozhovor s viceprezidentem IOSH Timem Eldridgem

Přečtěte si rozhovor s Timem Eldridgem, viceprezidentem IOSH (Institution of Occupational Safety and Health) o riziku psychických poruch na pracovišti nebo o tom, co je tzv. „wellbeing strategie“.

Pokračovat ve čtení
HAPPY END: Nový člen spolku SKLAD

HAPPY END se stal novým členem spolku kompetentních logistiků a dodavatelů SKLAD. Co toto členství obnáší a co spolek SKLAD svým klientům nabízí? 

 
Pokračovat ve čtení
Dvakrát měřte, jednou řežte: A to i při výběru bezpečnostních nožů

Poranění řezným nástrojem patří k vůbec nejčastějším pracovním úrazům v Česku. Jak proti této statistice bojují kvalitní bezpečnostní nože? Čtěte dál...

Pokračovat ve čtení
Světový den BOZP připomíná oběti smrtelných pracovních úrazů. Těch v Česku bohužel přibylo

Světový den BOZP, který připadá na 28. dubna připomíná zejména oběti smrtelných pracovních úrazů a těch, kteří se při práci vážně zranili. A v Česku se v tento den bude bohužel vzpomínat i na 123 obětí z roku 2018. 

Pokračovat ve čtení
Od Průmyslu 4.0 k BOZP 4.0: Aby nové technologie byly dobrým sluhou, nikoli zlým pánem

Jak může BOZP přispět k tomu, aby byly moderní technologie dobrým sluhou, nikoli zlým pánem? A jak se dají využít pro bezpečnost práce a ochranu zdraví?

Pokračovat ve čtení
Kate Field: Zapojit zaměstnance do BOZP? V tom mají výhodu malé firmy

Když se řekne bezpečnost práce nebo BOZP, není mnoho expertů, kteří by toho věděli více než Kate Field. Problematikou BOZP se zabývá už dvě dekády, publikuje, přednáší a nám odpověděla na otázky, které se týkají nejen žebříčku kultury bezpečnosti, ale i nové normy ISO 45001.

Pokračovat ve čtení
Nová norma ISO 45001: Díky ní už nebude BOZP jen formalita

Cesta k bezpečnějšímu pracovišti nevede skrze reaktivní přístup a slepé dodržování pravidel vymyšlených od stolu. Co je tím pravým klíčem a jak v tom napomáhá dodržování nové normy ISO 45001?

Pokračovat ve čtení
Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.