Magazín

HAPPY END: Nový člen spolku SKLAD

HAPPY END se stal novým členem spolku kompetentních logistiků a dodavatelů SKLAD. Co toto členství obnáší a co spolek SKLAD svým klientům nabízí? 

 
Pokračovat ve čtení
Dvakrát měřte, jednou řežte: A to i při výběru bezpečnostních nožů

Poranění řezným nástrojem patří k vůbec nejčastějším pracovním úrazům v Česku. Jak proti této statistice bojují kvalitní bezpečnostní nože? Čtěte dál...

Pokračovat ve čtení
Světový den BOZP připomíná oběti smrtelných pracovních úrazů. Těch v Česku bohužel přibylo

Světový den BOZP, který připadá na 28. dubna připomíná zejména oběti smrtelných pracovních úrazů a těch, kteří se při práci vážně zranili. A v Česku se v tento den bude bohužel vzpomínat i na 123 obětí z roku 2018. 

Pokračovat ve čtení
Od Průmyslu 4.0 k BOZP 4.0: Aby nové technologie byly dobrým sluhou, nikoli zlým pánem

Jak může BOZP přispět k tomu, aby byly moderní technologie dobrým sluhou, nikoli zlým pánem? A jak se dají využít pro bezpečnost práce a ochranu zdraví?

Pokračovat ve čtení
Kate Field: Zapojit zaměstnance do BOZP? V tom mají výhodu malé firmy

Když se řekne bezpečnost práce nebo BOZP, není mnoho expertů, kteří by toho věděli více než Kate Field. Problematikou BOZP se zabývá už dvě dekády, publikuje, přednáší a nám odpověděla na otázky, které se týkají nejen žebříčku kultury bezpečnosti, ale i nové normy ISO 45001.

Pokračovat ve čtení
AKCE: Blok s pěti noži FISKARS

Získejte od nás Blok s pěti noži značky Fiskars za nákup internetového nebo katalogového zboží nad 20 000 Kč bez DPH

Akce platí od 1. 4. do 31. 5. 2019.

Pokračovat ve čtení
Nová norma ISO 45001: Díky ní už nebude BOZP jen formalita

Cesta k bezpečnějšímu pracovišti nevede skrze reaktivní přístup a slepé dodržování pravidel vymyšlených od stolu. Co je tím pravým klíčem a jak v tom napomáhá dodržování nové normy ISO 45001?

Pokračovat ve čtení
Počet požárů loni prudce vzrostl: Nezanedbávejte požární ochranu!

V roce 2018 měli hasiči více práce než v předešlých letech. Denně vyjeli v průměru k 57 požárům. V porovnání s rokem 2017 tak počet požárů vzrostl téměř o 24 % na 20 720. Oheň způsobil škodu za téměř 3 miliardy korun, ale co je nejhorší:  V plamenech zahynulo 63 lidí. Podle hasičů stále patří mezi nejčastější příčiny lidská nedbalost, technické závady, nebo kombinace těchto dvou faktorů.

Pokračovat ve čtení
„V BOZP měříme všem stejným metrem,“ říká Jiří Michálek z ArcelorMittal Ostrava

Podstatnou část práce dnes ve výrobních podnicích odvádí externí dodavatelé. Málokdo už ale řeší, jaký je jejich přístup k BOZP. Čestnou výjimkou je společnost ArcelorMittal Ostrava a.s., pro kterou jsou vysoké standardy v bezpečnosti práce důležité nejen u zaměstnanců, ale také u externích dodavatelů. Svědčí o tom i propracovaný systém školení, hodnocení, dohledu i penalizací, který vůči externistům uplatňuje. O tom, jak to všechno funguje v praxi a kdo jsou Rudí škorpioni z FBI, jsem si povídala s ředitelem pro bezpečnost a zdraví Ing. Jiřím Michálkem, MBA.

Pokračovat ve čtení
Jan Soumar: Umění povzbuzuje ke kreativitě v kanceláři

Jak už jsme avizovali v minulém čísle Moderního provozu, HAPPY END se rozhodl podpořit mladé talentované umělce, a zároveň si tak nechal zkrášlit bílé kancelářské stěny osobitým výtvarným uměním. A právě o tom, proč je taková spolupráce oboustranně výhodná a jak nás umění ovlivňuje, jsem si povídala s Janem Soumarem, studentem AVU, který jako první oživil barevnými malbami a kolážemi naše pracovní prostory.

Pokračovat ve čtení
RONAL GROUP: BOZP z nadhledu i od podlahy

Legislativní a formální požadavky týkající se BOZP řešit musíte. Můžete ale jít i nad rámec nutného. Někdo tomu říká „koukat se za roh“. Přesně tímhle směrem se vydali i v RONAL GROUP.

Pokračovat ve čtení
4. průmyslová revoluce, on-line svět práce a BOZP

Čím dál častěji se setkáváme s pojmem Průmysl 4.0. Hovoří se o další průmyslové revoluci, jisté ale je, že tento fenomén svými dopady dalekosáhle překoná hranice pouhé transformace průmyslové výroby.

Pokračovat ve čtení
Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.