Cena
Barva
Délka pásky
m
Šířka
Směr pruhu
Materiál
Třída retroreflexe

Reflexní

Reflexní značení je "malý zázrak", který dokáže zviditelnit na poměrně velké vzdálenosti špatně viditelné předměty, vozidla a také lidi. Chrání tak především životy lidí a brání nehodám, srážkám a škodám na majetku. Tím, jak se zvyšuje hustota dopravy na silnicích a dálnicích, zvyšuje se také pravděpodobnost vzniku nebezpečných situací. A také proto byla zavedena povinnost značení některých vozidel pomocí retroreflexních materiálů.

V této nabídce najdete retroreflexní pásky pro značení nákladních vozidel podle směrnice EU č. 76/756, nařízení EHK 48 a předpisu ECE 104. 

Nápadné reflexní obrysové značení je určeno pro zvýšení viditelnosti vozidla při jeho sledování z boku nebo zezadu. Pro tyto účely byly vyvinuty speciální certifikované retroreflexní pásky, které splňují požadavky stanovené v mezinárodním předpisu ECE 104. Pásky musí mít předepsané kolorimetrické a fotometrické vlastnosti a potřebnou mechanickou a chemickou odolnost. Retroreflexní pásky musí být vybaveny homologační viditelnou a nesmazatelnou značkou v intervalu 50 cm.

Pro která vozidla je obrysové retroreflexní značení povinné?

  • úplné značení je povinné pro všechna vozidla přesahující šířku 2,1 m
  • částečné nebo úplné značení je povinné pro vozidla přesahující délku 6 m včetně oje, přívěsů a kabin tahačů v těchto kategoriích:
    • N2 - s maximální hmotností přesahující 7,5 tuny
    • N3 - s výjimkou podvozků s kabinou, neúplných vozidel, tahačů a návěsů
    • O3 - přípojná vozidla s celkovou hmotností od 3,5 tuny do 10 tun
    • O4 - přípojná vozidla s celkovu hmotností nad 10 tun

Dále vám nabízíme značení pro mobilní kontejnery a pro vozidla se speciálním režimem.

Všechny retroreflexní pásky jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a jsou opatřeny přilnavou vrstvou s vysokou odolností vůči čištění, působení povětrnostních podmínek, UV záření a mechanickému poškození. Najdete zde řešení pro mnoho různých povrchů a situací.