Antistatické rohože

Antistatické průmyslové rohože jsou vyrobeny speciálně pro provozy a pracoviště se zdroji statické elektřiny. Antistatické rohože jsou zkonstruovány tak, aby bezpečně odváděly nežádoucí statickou elektřinu z oblečení, z obuvi a z pokožky zaměstnanců.

Běžné popocházení či sezení na určitých typech židlí může na povrchu lidského těla vygenerovat elektrické napětí o síle několika tisíc voltů. Pokud toto napětí není včas a bezpečně odvedeno, může se vybít přes citlivý přístroj nebo stroj, a tím může dojít k jeho poškození, nehledě na možné zdravotní důsledky pro pracovníky. Použitím těchto antistatických rohoží také chráníte zdraví pracovníků.

Antistatické rohože vyhovují IEC61340-4-1 (kategorie DIF), měrný odpor Rg 106-109 Ω. Elektrostatický náboj (krokový test) splňují ISO 6356 a EN 1815.

Rohože jsou vybaveny konektorem pro zemnící kabel. Dle doporučení výrobce je nutné, aby každá 3. rohož byla uzemněna zemnícím kabelem. Zemnící kabely a konektory je nutné objednávat zvlášť dle potřeb Vašeho pracoviště.

Naši vyškolení produktoví specialisté vám rádi doporučí nejvhodnější řešení pro vaše pracoviště.

Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.