Protipožární skříň - odolnost 30 minut - B80-2655-AP

Katalogové číslo: B80-2655-AP
Požární odolnost:
30 minut (ČSN EN 14470-1)
Záchytný objem

Záchytný objem:

záchytné prostředky pro zadržení nebezpečných látek musí být schopné pojmout obsah největší skladované nádoby, minimálně však 10 % celkového skladovaného objemu.
23 l
Rozměry výrobku

Rozměry výrobku:

Maximální vnější rozměry výrobku
vnější: 59,5 × 59,5 × 193,5 cm
vnitřní: 48 × 51,9 × 166 cm
Hmotnost:
190 kg
Nosnost:
300 kg
záchytná vana: 75 kg
police: 30 kg, max. 75 kg
Typ dveří:
pravé průhledné
Barva:
skříň: světle šedá - RAL 7035
dveře: žlutá - RAL 1007

RAL 7035:

světle šedá

RAL 1007:

žlutá narcisová
Materiál:
skříň: dřevotříska
záchytná vana: ocel
dveře: dřevotříska / sklo
Povrchová úprava:
skříň: laminace
záchytná vana: prášková barva

prášková barva:

povrstvení povrchu práškovou barvou a její stabilizace ve vypalovací komoře.
Možnost připojení nucené ventilace:
ANO
Možnost uzamykání:
ANO
Certifikát:
GS č. SSF 2015-268/06
CE (ATEX (2014/34/EU))
Typ polic:
standardní: 3 x
Interval nastavení výšky polic:
32 mm
43 800 Kč
52 998 Kč s DPH
ks
Zakázková výroba, obvykle 8-10 týdnů
Doprava zdarma

POPIS VÝROBKU

Protipožární skříň je vyrobena z pevných a odolných materiálů opatřených kvalitní povrchovou úpravou, která zvyšuje chemickou a mechanickou odolnost a chrání proti korozi. Spodní část je vybavena soklem, jehož přední část lze odejmout a skříň tak přemísťovat pomocí manipulační techniky. Skříň je označena etiketou s důležitými informacemi o certifikaci v souladu s požadavky normy na požární odolnost 30 minut (ČSN EN 14470-1)

POUŽITÍ

Protipožární skříň je určená pro skladování hořlavých látek, především kapalin. Tento způsob uchovávání hořlavin na vašem pracovišti výrazně přispívá k vyšší bezpečnosti. Skříň nabízí dostatečný čas od počátku požáru pro bezpečnou evakuaci lidí a také čas pro zásah záchranářů a hasičů bez nebezpečí výbuchu. 

TYP DVEŘÍ

Skříň má pravé průhledné uzamykatelné dveře, které lze otevřít až do pravého úhlu. Vnitřní prostory jsou tak kompletně přístupné a přehledné. V případě úplného otevření jsou dveře aretovány.

Dveře jsou vybaveny automatickým mechanismem, který zajistí uzavření dveří v případě teploty vyšší než 50°C. V případě ventilačních průduchů je tento limit nad 70°C.

VÝHODY

Tato vrianta s průhlednými dveřmi s protipožárním sklem zajišťují vyšší přehlednost obsahu skříně a umožňují rychlou kontrolu stavu a množství skladovaných chemikálií.

VNITŘNÍ VYBAVENÍ

Protipožární skříň obsahuje celkem čtyři skladovací úrovně, které se skládají ze záchytné vany a výškově nastavitelných polic v intervalu 32 mm. Je také vybavena přípojkou zemnícího bodu pro zamezení rizika vzniku statického náboje, který může být příčinou vzniku výbuchu nebo náhlého vzplanutí skladovaných látek.

SKLADOVANÉ NÁDOBY

Skříň je určena pro bezpečné skladování nebezpečných kapalin v malých nádobách

UZAMYKÁNÍ

Dveře skříně jsou vybaveny cylindrickým zámkem se dvěma klíči. Případnou výměnu zámku zajišťuje speciálně vyškolený servisní technik.

VENTILAČNÍ SYSTÉM

Při skladování nebezpečných kapalin mohou vznikat výpary, které vytvoří výbušnou směs. Skříň je vybavena systémem pro samochodnou ventilaci bez potřeby nuceného větrání, ale je nutné přijmout opatření povinná pro explozivní zónu. Podrobnější informace naleznete v části Přiložené dokumenty v Technickém listu produktu. 

Horní část skříně je připravena na technickou ventilaci pro odsávání odpadního vzduchu. Pokud skříň vybavíte tímto zařízením pro nucenou ventilaci, není již nutné zajišťovat jiná další opatření pro odstranění rizika vzniku výbušného prostředí. Také výrazně ušetříte místo a zabráníte tomu, aby výpary unikaly do ovzduší, což by mohlo ohrozit zdraví vašich pracovníků. 

UPOZORNĚNÍ

Tuto skříň je nutné pravidelně kontrolovat jednou za měsíc vyškoleným pracovníkem. Jednou ročně probíhá povinná kontrola servisním technikem.

DOPORUČENÍ

Při plánování skladu je doporučeno dbát na to, aby v jednom regálu byly skladovány pouze chemikálie, které spolu nereagují ani nevytvářejí nebezpečné sloučeniny. 

VHODNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Skříň je možné dovybavit například ventilací pro odsávání odpadního vzduchu, uzamykatelným boxem pro skladování toxických látek a látek podléhajících zvláštním předpisům nebo dalšími policemi pro rozšíření skladovacího prostoru. Přesný výčet vhodného příslušenství a jeho konkrétní využití najdete v Technickém listu produktu v části Přiložené soubory.

Potřebujete poradit?

Ing. Jan Hrdina
vedoucí produktového oddělení

Obraťte se na náš tým
Volejte 800 156 944 (Po-Pá, 8-16 h)
nebo pište na dotazy@happyend.cz
Dotaz na zboží

Mohlo by Vás zajímat

Co na to odborník: Nastavte skladování chemikálií víceúrovňovým systémem
Co na to odborník: Nastavte skladování chemikálií víceúrovňovým systémem

Jak skladovat chemikálie bezpečně a efektivně? Na to jsme se zeptali Ing. Evy Butzke, odbornice na skladování chemických látek a směsí společnosti HAPPY END.

Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.