Výplachy očí

Zde najdete kapaliny pro výplach očí, které jsou určeny pro použití v případě zasažení očí buď mechanickými částicemi, nebo chemickým znečištěním. Včasný výplach očí chrání zrak před větším poškozením. Proto patří na každé pracoviště, kde existuje nebezpečí vniku částic prachu do očí a také ve všech chemických provozech, laboratořích apod. Své uplatnění najdou v dopravních podnicích, ve stavebních, zemědělských a lesních společnostech, v dolech a kamenolomech…

Kapalina pro výplach očí najde své místo také v každé domácí lékárničce pro případ nenadálé události nebo pro případ extrémní smogové situace, kdy jsou ve vzduchu přítomny nejen pevné částice, ale také kyselinotvorné plyny, které mohou způsobit slzení a podráždění spojivek a rohovky.

Pro vymytí očí při běžném znečištění jsou vhodné fyziologické roztoky. Pokud je oko zasaženo kyselinami, či zásadami, je pro šetrný a přitom účinný výplach oka určen pufrovaný neutralizační roztok. Použití tohoto neutralizačního roztoku zajistí velmi rychlé navrácení k žádané hodnotě 7,4 pH, což je přirozené prostředí uvnitř oka.

Kapaliny pro výplach očí jsou dodávány v bezpečných lahvích, zabezpečených proti znečištění. Lahvičky jsou vybaveny ergonomicky tvarovanou oční miskou, která pomáhá dostatečně otevřít oční víčko. Dojde tak k účinnému výplachu oka a k odstranění nežádoucích nečistot a chemikálií.

Chraňte své oči před zbytečným podrážděním a následným poškozením.

Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.