Účinně se braňte proti africkému moru prasat


 

Poslední dobou Českou republiku děsí hrozba dalšího rozšíření afrického moru prasat (AMP). Jaká preventivní opatření by měli chovatelé hospodářských zvířat udělat?

Braňte se proti africkému moru prasat, dezinfekční koberce a dezinfekční rohože pro prasečáky pomohou důkladnému očištění obuvi či pneumatik

Dle vyhlášky Ministerstva zemědělství č. 202/2004 Sb., o opatřeních pro předcházení a zdolávání afrického moru prasat se stanovuje povinnost dodržovat přísná hygienická pravidla a používat vhodné dezinfekční prostředky.

Abyste ve svém chovu udrželi čisotu a výrazně tak snížili riziko šíření nákazy, nabízíme vám speciálně vyvinuté dezinfekční rohože a dezinfekční koberce, které zajišťují hygienu a výrazně snižují riziko šíření nákazy. Jejich spolehlivost a účinnost byla prověřena při rozsáhlé epidemii slintavky a kulhavky, v případě šíření ptačí chřipky a rozhodně se hodí i pro boj se smrtelně nebezpečným africkým prasečím morem, který se na nově objevil na území ČR, především na Zlínsku. Rohože se dají použít i jako opatření proti králičímu moru a dalším epidemiím.

 

Jak dezinfekční rohože fungují?

Dezinfekční rohože a koberce slouží k důkladné očistě obuvi všech přicházejících a odcházejících osob, stejně jako k očistě kol všech vjíždějících a vyjíždějících vozidel. Díky čistým podrážkám a pneumatikám zamezíte šíření nákazy do vepřína nebo jiných zemědělských budov. Pro správnou funkčnost dezinfekčních rohoží je nutné je nejdříve naplnit příslušným dezinfekčním roztokem a udržovat sorpční a čisticí část rohoží mokrou.

 

Co dále doporučujeme v boji s AMP?

Vybrali jsme pro vás další produkty, které pomáhají předejít této nebezpečné epidemii a zachránit tak životy chovaných zvířat:

 

Vybírejte z naší nabídky:

 
Desinfekční rohože a desinfekční koberce pro důkladné očištění podrážek bot a pneumatik
 
Velké skládací a průjezdné vany pro očištění podrážek a pneumatik
 
Extrémně odolné vaničky pro očištění podrážek bot
 
Skládací záchytný bazének pro očištění podrážek
 
Výstražné a ohraničující pásky
 
Dopravní kužely
 
Zábrany a sloupky s řetězy
 
Pytle na odpad

 

Další užitečné odkazy:

Vyhláška Ministerstva zemědělství č. 202/2004 Sb., o opatřeních pro předcházení a zdolávání afrického moru prasat

Mimořádná opatření Státní veterinární správy, včetně aktuální nákazové situace v ČR a diagnostické příručky AMP

Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.