Magazín - LEGISLATIVA

Co na to odborník: OOPP při práci, kde hrozí únik nebezpečných plynů

Kde najdeme požadavky na OOPP pro pracoviště, na kterém hrozí únik nebezpečných plynů nebo zplodin? Existují nějaké časové údaje pro evakuační plán a požadavky na rozmístění ochranných prostředků?  Odpovídá odborník Ing. Miloslav Kočí...

Pokračovat ve čtení
Robert Křepinský: BOZP v roce 2019

Jakmile jde o novinky na poli legislativy BOZP, není v Česku povolanější osoby než Roberta Křepinského. Jako člen Rady vlády pro BOZP, dlouholetý inspektor práce a zkušený lektor má nejen správnou kvalifikaci, ale navíc má dar předávat informace srozumitelně a s nadšením. Ostatně, posuďte sami v našem rozhovoru. Společně jsme bilancovali minulý rok  a mluvili (nejen) o legislativních předsevzetích pro rok 2019.

Pokračovat ve čtení
Jaký alkohol tester se vyplatí mít na pracovišti?

Přestože je na pracovišti alkohol zakázaný, realita bývá někdy jiná a vzniká tak spousta otázek. Na čí straně je v tomto případě zákon? Proč nestačí jakýkoli alkohol tester?

Pokračovat ve čtení
Co na to odborník: Nosnost podlah ve skladech

Zajímá vás, kde najdete potřebné informace a zákonné požadavky k nosnosti podlah ve skladě? A proč je uvedení maximálního zatížení podlah důležité? Odpovídá odborník Ing. Antonín Dušátko...

Pokračovat ve čtení
Co na to odborník: Požadavky na značení palet

Kde najít požadavky na značení palet? Ve spolupráci s vydavatelstvím Verlag Dashöfer vám odpoví Ing. Antonín Dušátko...

Pokračovat ve čtení
Pozor, řádí nám tady falešný inspektor!

Zní to jako hláška z legendárního filmu „Vrchní, prchni!”, co říkáte? Nicméně tentokrát nejde o filmovou fikci, ale o skutečného podvodníka, před kterým dokonce varuje Státní úřad inspekce práce.

Pokračovat ve čtení
Robert Křepinský: Bezpečnost na pracovišti přímo ovlivňuje produktivitu zaměstnanců

Na to, kam jsme se posunuli v plánovaných legislativních změnách a zda existuje nějaká spojitost mezi investicemi do BOZP a chováním zaměstnanců, jsme ze zeptali Roberta Křepinského, experta na bezpečnost práce.

Pokračovat ve čtení
Alkohol na pracovišti: Jako zaměstnavatel ho musíte prokázat

Každý pátý muž a každá dvacátá žena mají v Česku problémy s alkoholem. Alespoň to vyplývá z průzkumu agentury Nielsen Admosphere z října 2017. Několika stům tisícům Čechů alkohol komplikuje nejen osobní život, ale velmi často i život profesní. A aby toho nebylo málo, alkoholem opojení zaměstnanci, mohou život zkomplikovat i svému zaměstnavateli.

 
Pokračovat ve čtení
Co na to odborník: Co se děje s novým zákonem o odpadech?

Už nějakou dobu se připravuje nový odpadový zákon. V jakém stavu se nachází nyní a co je největší překážkou v jeho prosazení? Odpovídá Ing. Petr Šulc...

 
Pokračovat ve čtení
5 otázek k bezpečnějším skladům

Seřadili jsme pro vás ta nejdůležitější fakta, díky kterým může být váš sklad ještě bezpečnější.

 
Pokračovat ve čtení
Bezpečné pracoviště: Produkty a legislativa

Poradíme vám, které produkty vám pomohou vytvořit bezpečné a přehledné pracoviště odpovídající legislativním požadavkům.

Pokračovat ve čtení
Co na to odborník: Novela NV č. 361/2017 Sb.

V průběhu roku 2018 by mělo dojít k novelizaci NV č. 361/2017 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci. Proč k této novelizaci dochází a co nového přinese?

Odpovídá Mgr. Pavel Fošum...

 
Pokračovat ve čtení
Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.