Magazín - EKOLOGIE

Nenechte si ujít: BOZP a podniková ekologie 2019

Všechno, co potřebujete vědět k povinnostem v BOZP a podnikové ekologii v roce 2019, se dozvíte na listopadových konferencích s podporou HAPPY ENDU.

Pokračovat ve čtení
Co na to odborník: SEPNO – Nový systém evidence přepravy nebezpečného odpadu

Co nového přináší do praxe nový systém elektronické přepravy nebezpečných odpadů SEPNO? Odpovídá Ing. Petr Šulc...

 
Pokračovat ve čtení
Nebezpečné látky: Jsou i tam, kde je nečekáme

Jsou na vašem pracovišti nebezpečné látky? Pokud právě kroutíte hlavou, že nikoli, zkuste se zamyslet ještě jednou. Nebezpečnou látkou, ať už chemické nebo biologické povahy, jsou totiž třeba i běžné čisticí prostředky, inkousty nebo obyčejný prach. A právě na tato na první pohled neviditelná nebezpečí upozorňuje nová kampaň Evropské agentury pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci, která odstartuje 24. dubna.

Pokračovat ve čtení
Co na to odborník: Co se děje s novým zákonem o odpadech?

Už nějakou dobu se připravuje nový odpadový zákon. V jakém stavu se nachází nyní a co je největší překážkou v jeho prosazení? Odpovídá Ing. Petr Šulc...

 
Pokračovat ve čtení
BAUER: Cestou k úspěchu je kontinuita

HAPPY END nově uvádí na český trh rozsáhlou řadu produktů v oblasti průmyslové kovovýroby od špičkové německé společnosti BAUER Südlohn. Přečtěte si rozhovor s ředitelem a spolumajitelem společnosti, Pascalem Bauerem, o začátcích podnikání, tajemství úspěchu a spolupráci na českém trhu.

Pokračovat ve čtení
Bezpečné pracoviště: Produkty a legislativa

Poradíme vám, které produkty vám pomohou vytvořit bezpečné a přehledné pracoviště odpovídající legislativním požadavkům.

Pokračovat ve čtení
Nebezpečný odpad: Stačí předvídat a nemusí být hrozbou

V roce 2016 jsme v ČR vyprodukovali téměř 26 milionů tun odpadu. Z toho více než 1 milion tun tvořil nebezpečný odpad. A ač v nás tohle spojení automaticky evokuje ekologické havárie a poškození zdraví, realita bývá (naštěstí) jiná. Stačí myslet na rizika a s tímto odpadem nakládat zodpovědně.

Pokračovat ve čtení
Jak řešit únik nebezpečných látek na vodní hladině?

Dozvíte se více o tom, co dělat a jaké prostředky použít při odstraňování oleje a ropných látek na vodě. Pokud unikne do vody větší množství oleje a ropných látek, jejich odstranění představuje pro záchranáře poměrně složitý zásah. Nejde totiž jen o lokální hrozbu, ale následky se mohou po vodě šířit i do okolí a podzemních vod.

 
Pokračovat ve čtení
Jaký sorbent použít při likvidaci nebezpečných chemických látek?

Ať už dojde k havárii na silnici, na vodní ploše, v průmyslovém provozu nebo ve skladech, pokud jsou na místě nebezpečné chemikálie, vážnost situace se násobí. Hrozí nejen ekologické a majetkové škody, ale podstatně se zvyšuje riziko poškození zdraví jak záchranářů, tak i kohokoliv, kdo se nachází na inkriminovaném místě nebo v jeho okolí.

 
Pokračovat ve čtení
Co na to odborník: Nastavte skladování chemikálií víceúrovňovým systémem

Jak skladovat chemikálie bezpečně a efektivně? Na to jsme se zeptali Ing. Evy Butzke, odbornice na skladování chemických látek a směsí společnosti HAPPY END.

Pokračovat ve čtení
Sorbenty: pomoc pro udržení čistoty a likvidaci ekologických havárií

Když někdo řekne slovo „sorbenty“, co se vám vybaví? K čemu jsou dobré? Ačkoliv se dnes a denně používají v různých průmyslových provozech a pro záchranáře jsou nezbytným pomocníkem při odstraňování následků dopravních nehod nebo při ropných haváriích, přesto se v našem běžném slovníku asi nevyskytují.

Pokračovat ve čtení
Sorbenty a naplňování legislativních požadavků

Sorpční prostředky patří k nezbytné výbavě průmyslových provozů, ale i složek integrovaného záchranného systému. Jejich používání přispívá k lepší prevenci a likvidaci havárií. Zároveň pomáhají k naplňování legislativních požadavků v oblasti BOZP. Zde najdete stručný přehled příslušných zákonů.

 

Pokračovat ve čtení
Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.