Srovnání podlahových a protiskluzových pásek

Srovnání podlahových a protiskluzových pásek


Připravili jsme pro vás přehledné tabulky, které řadí podlahové a protiskluzové pásky podle jejich vlastností. Věříme, že vám usnadní výběr.

Podlahové pásky

Označení podlahy pomocí pásky napomůže lepší organizaci a bezpečnosti provozu. Páskou lze také vymezit oblasti pro nakládku a vykládku zboží, bezpečné nebo naopak nebezpečné zóny, orientaci ve skladu nebo přímou navigaci k daným cílům. Když dojde ke znečištění nebo poškození podlahy, je možné páskou jasně označit místo, kde je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Použití pásky se nemusí omezit jen na podlahy. 

Srovnání podlahových pásek

 

Protiskluzové pásky

Protiskluzové pásky jsou výborným pomocníkem pro zajištění vyšší ochrany před uklouznutím a pádem. Uplatní se ve vstupních prostorech, ve skladech a výrobních halách s hladkým povrchem podlah, nebo ve vlhkých a mokrých prostorech s třídou protiskluznosti R10–R13 (dle normy DIN 51130). Protiskluzové pásky nabízíme ve formě rolí různé šíře s max. délkou 18,3 m a ve formě nálepek se zaoblenými rohy.

Přehled protiskluzových pásek

Jak vybrat správnou podlahovou pásku do skladu nebo provozu?

 

Další články z kategorie BEZPEČNOST

Co na to odborník: Co dělat, aby bezpečnostní značení vydrželo desítky let

Pokud bezpečnostní tabulky pověsíte tak, že po pár týdnech spadnou, zaděláváte si na problém. Jako zaměstnavatel máte totiž povinnost bezpečnostní značení a značky zavést, postarat se o jejich stav a zároveň s nimi seznámit své zaměstnance. A to na všech pracovištích, kde se vykonávají práce, při nichž může dojít k poškození zdraví.

 

Pokračovat ve čtení
Novinky v požadavcích na bezpečnostní značky, značení a signály

Ke konci minulého roku došlo ke změnám v legislativních požadavcích na vzhled, umístění a provedení bezpečnostních značek, značení a signálů. Nařízení vlády č. 11/2002 Sb., kterého jsme se drželi zhruba 15 let, bylo zrušeno a k 28. 11. 2017 nabylo účinnosti nové nařízení  č. 375/2017 Sb.

Pokračovat ve čtení
Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.