Pozor, řádí nám tady falešný inspektor!

Pozor, řádí nám tady falešný inspektor!


Zní to jako hláška z legendárního filmu „Vrchní, prchni!”, co říkáte? Nicméně tentokrát nejde o filmovou fikci, ale o skutečného podvodníka, před kterým dokonce varuje Státní úřad inspekce práce.

Falešný inspektor působí prý především v Jihočeském kraji a na Vysočině, představuje se jako Zdeněk Kantor a tvrdí, že zastupuje oblastní inspektorát. Nedejte se jím zmást a připoměňte si jinou obdobnou situaci z už zmíněného filmu : „No jo, vypadá jako Vrána, ale je to Králík!”

 

Pokud k vám tedy dorazí inspektor práce a bude vyžadovat informace a doklady pro provedení kontroly, požádejte ho, ať se prokáže služebním průkazem a zároveň doloží správnost osobních údajů občanským průkazem. A pokud by tvrdil, že je pracovníkem „Oblastního inspektorátu práce a sociálních věcí pro Jihočeský kraj a Vysočinu se sídlem v Českých Budějovicích”, pak vězte, že takový úřad dokonce ani neexistuje.

 

Nezapomeňte také, že inspekce musí procesně postupovat přesně podle zákonem stanovených pravidel a většinou také komunikuje prostřednictvím datové schránky nebo poštou. Na stránkách SÚIP najdete více informací o působení falešného inspektora.

 

Další články z kategorie LEGISLATIVA

Kde najít požadavky pro značení palet?

V loňském roce v květnu jsem byl na školení ohledně skladů a skladování, kde jsem mimo jiné získal následující údaje, kterými musí být označeny palety. Nevratné: označení výrobce, nosnost v kg, stohovatelnost – počet vrstev ve stohu (2, 3, 4) a písmenem "N" – údaj, že se jedná o nevratnou paletu. Vratné: označení výrobce, typ palety, nosnost v kg, vlastní hmotnost, počet vrstev ve stohu. Nyní řeším značení palet s naším dodavatelem, který nám palety vyrábí na zakázku. Potřeboval bych vědět, kde tyto požadavky na značení najdu, v které normě, abych se měl o co opřít. Nevím jistě, jestli jsem si způsob značení poznamenal úplně správně, protože značení nevratných palet jsem našel v ČSN 26 9112 Z3, ale pro vratné palety je tam uveden pouze výrobce, nosnost a typ palety, nikoliv stohovatelnost a vlastní hmotnost.

Pokračovat ve čtení
Rozhovor s Robertem Křepinským

Na to, kam jsme se posunuli v plánovaných legislativních změnách a zda existuje nějaká spojitost mezi investicemi do BOZP a chováním zaměstnanců, jsme ze zeptali Roberta Křepinského, experta na bezpečnost práce.

Pokračovat ve čtení
Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.