Pozor, řádí nám tady falešný inspektor!

Pozor, řádí nám tady falešný inspektor!


Zní to jako hláška z legendárního filmu „Vrchní, prchni!”, co říkáte? Nicméně tentokrát nejde o filmovou fikci, ale o skutečného podvodníka, před kterým dokonce varuje Státní úřad inspekce práce.

Falešný inspektor působí prý především v Jihočeském kraji a na Vysočině, představuje se jako Zdeněk Kantor a tvrdí, že zastupuje oblastní inspektorát. Nedejte se jím zmást a připoměňte si jinou obdobnou situaci z už zmíněného filmu : „No jo, vypadá jako Vrána, ale je to Králík!”

Pokud k vám tedy dorazí inspektor práce a bude vyžadovat informace a doklady pro provedení kontroly, požádejte ho, ať se prokáže služebním průkazem a zároveň doloží správnost osobních údajů občanským průkazem. A pokud by tvrdil, že je pracovníkem „Oblastního inspektorátu práce a sociálních věcí pro Jihočeský kraj a Vysočinu se sídlem v Českých Budějovicích”, pak vězte, že takový úřad dokonce ani neexistuje.

Nezapomeňte také, že inspekce musí procesně postupovat přesně podle zákonem stanovených pravidel a většinou také komunikuje prostřednictvím datové schránky nebo poštou. Na stránkách SÚIP najdete více informací o působení falešného inspektora.

Další články z kategorie LEGISLATIVA

Co na to odborník: OOPP při práci, kde hrozí únik nebezpečných plynů

Kde najdeme požadavky na OOPP pro pracoviště, na kterém hrozí únik nebezpečných plynů nebo zplodin? Existují nějaké časové údaje pro evakuační plán a požadavky na rozmístění ochranných prostředků?  Odpovídá odborník Ing. Miloslav Kočí...

Pokračovat ve čtení
Robert Křepinský: BOZP v roce 2019

Jakmile jde o novinky na poli legislativy BOZP, není v Česku povolanější osoby než Roberta Křepinského. Jako člen Rady vlády pro BOZP, dlouholetý inspektor práce a zkušený lektor má nejen správnou kvalifikaci, ale navíc má dar předávat informace srozumitelně a s nadšením. Ostatně, posuďte sami v našem rozhovoru. Společně jsme bilancovali minulý rok  a mluvili (nejen) o legislativních předsevzetích pro rok 2019.

Pokračovat ve čtení
Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.