Havarijní soupravy: Jak postupovat při výběru a uložení

Havarijní soupravy: Jak postupovat při výběru a uložení


Jak vybrat správnou havarijní soupravu, aby vyhovovala požadavkům vašeho pracoviště? Zde najdete praktické tipy pro výběr vhodných havarijních souprav a jejich uložení.

Havarijní soupravy slouží jako prevence nenadálých provozních havárií. S jejich pomocí můžete rychle a účinně likvidovat následky nehod a zabránit jejich dalšímu šíření. Přispívají tak k bezpečnosti zaměstnanců, ochraně životního prostředí a naplňování souvisejících legislativních požadavků.

Zde je několik praktických tipů na co nezapomenout při výběru a uložení havarijní soupravy.

 

Odborník na BOZP Pavel Svoboda radí:

  • Vyberte si vhodný druh havarijní soupravy pro daný provoz a své potřeby – při výběru dejte přednost kvalitě před množstvím náplně a to platí také pro sorpční prostředky. Nekvalitní sorbent totiž může tvořit zvýšené množství nebezpečného odpadu, přičemž likvidace tohoto odpadu není zdarma.

  • Havarijní soupravy umístěte co nejblíže k rizikovému prostoru a zároveň na snadno přístupném místě.

  • Vyberte si takovou soupravu, která vám usnadní manipulaci a pohyb (mobilní souprava na kolečkách – správná volba velikosti kol).

  • Doplňte plastovou plombou s visačkou a datem použitelnosti (plomba ukazuje na kompletnost havarijní sady, vyznačený datum urychlí kontrolu exspirace).

  • Viditelně prostorově označte stanoviště havarijní soupravy.

  • Zakreslete stanoviště do přehledového plánu provozu, plán umístěte na viditelném a frekventovaném místě.

 

Využijte našich dlouholetých zkušeností a nechte se od nás vyškolit. V rámci odborného školení se dozvíte, jak se co nejlépe vybavit, abyste vyhověli nejen provozním potřebám ve svém podniku ale také ekologickým a legislativním požadavkům.

 


Pavel Svoboda

Odborník na bezpečnost práce a protipožární ochranu

V oboru bezpečnosti práce a protipožární ochrany působí už více než 18 let. Specializuje se zejména na strojírenské a chemické provozy, školství a stavebnictví. Má bohaté zkušenosti s poskytováním služeb různým typům podniků a institucí, od velkých průmyslových provozů, staveb až po menší organizace a školská zařízení.

Další články z kategorie BEZPEČNOST

Jak jsme pro ArcelorMittal našli efektivní řešení

Každý den dojde v Česku k více než 120 pracovním úrazům a každý měsíc v práci zemře zhruba 8 lidí. Většině těchto tragédií se přitom dá předejít. 

Pokračovat ve čtení
BOZP v roce 2019: Čerstvý vítr z HAPPY ENDU

Jak jsme si v praxi poradili s některými legislativními změnami? A co nás čeká v bezpečnosti a ochraně zdraví na pracovištích v příštím roce? O tom jste se mohli dozvědět na listopadové konferenci BOZP v roce 2019.

Pokračovat ve čtení
Tento web používá cookies
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům.