Samodezinfekční měděná páska v boji s koronavirem

ČistotaCOVID-19
Samodezinfekční měděná páska v boji s koronavirem

Jak na rukách maximálně eliminovat množství virů a bakterií? Nebojte, nebudeme mluvit zase o častém mytí rukou a používání dezinfekce. Tentokrát bude řeč o mědi.

SAMODEZINFEKČNÍ MĚDĚNÁ PÁSKA SHIELDEX NA KLIKY, MADLA A RŮZNÉ RUKOJETI

Měděná páska – použití na nákupním vozíkuVědci po celém světě opakovaně prokázali, že měď má antivirové, antibakteriální i fungicidní vlastnosti. Jinými slovy, že ničí viry, bakterie i parazitní houby a plísně. Mezi viry, se kterými si měď poradí, patří i v poslední době neustále skloňovaný koronavirus SARS-CoV-2 způsobující covid-19 (viz např. studie, která prokázala jeho větší stabilitu na plastovém a kovovém podkladu než na podkladu měděném). Toho využili výrobci speciální pásky určené k aplikaci na kliky a jiné úchyty. Je vyrobená z polyamidového vlákna potaženého vrstvou mědi, která má až 7krát vyšší schopnost uvolňovat ionty mědi v porovnání s pevnou mědí. A právě díky tomu je až 99,98 % virů (včetně koronavirů), bakterií i hub a plísní inaktivováno během několika málo minut. Velkým plusem je také to, že na účinnost měděné pásky nemá vliv vlhkost, světlo ani oxidace.

Na výběr máte měděnou pásku s rozměry 10 cm x 8 cm x 0,55 mm určenou k aplikaci na kliky dveří a kličky oken (v balení po 10 kusech) a flexibilně použitelnou pásku, která je 10 m dlouhá a 2 cm široká. Volba závisí jenom na vás a vašich potřebách.

 

Prevence proti koronaviru


APLIKACE PÁSKY

Pásku můžete použít na jakýkoli hladký nebo kovový povrch. Podívejte se na názorné video, jak pásku aplikovat na kliku.


Když si postup správné aplikace shrneme:

  1. Kliku důkladně očistěte od mastnoty, prachu a jiné špíny.
  2. Pásku na kliku umístěte její delší stranou a kolem kliky ji omotejte tak, aby pokryla celý její povrch. Pokud vám pásky po jejím obtočení zbyde víc než 1 cm, označte přebytečný materiál pásky a odřízněte ho.
  3. Odstraňte podkladový materiál pásky a nalepte ji tak, aby se její začátek a konec setkaly na spodní straně kliky. Od středu směrem ven pásku vyhlaďte. Hotovo!

Aplikace měděné pásky na kliku


ÚDRŽBA PÁSKY

Pásku pravidelně čistěte měkkým kartáčem – odstraníte tak nečistoty na jejím povrchu. Jinak je páska samodezinfekční. Pokud je páska něčím silně znečištěná, vyměňte ji za novou. Přispějete tak k reprezentativnímu vzhledu pásky a také zajistíte její optimální účinnost.

Průmyslové utěrky a hygiena

AKCE