ALIS: Systém pro bezpečný a efektivní provoz vaší firmy

Dokáže lokalizovat a monitorovat zaměstnance, materiál i technologie. A díky tomu zefektivnit provoz firmy i zvýšit bezpečnost vašich zaměstnanců. Seznamte se se systémem ALIS. Ten vznikl v České republice a dnes funguje jako otevřená platforma, kterou je možné přizpůsobit na míru každému zákazníkovi.

 

Jak systém ALIS funguje

Platforma ALIS poskytuje komplexní řešení. Postará se o lokalizaci, detekci i monitorování. Jediný systém tak dokáže zvýšit bezpečnost lidí i technologií a zlepšit plynulost práce, nejčastěji v průmyslových halách a logistických centrech.

Lokalizace

Systém ALIS určí polohu zboží, vozidel, výrobních technologií, pracovníků uvnitř budov, ale i ve venkovních prostorách areálu. Pro přenos dat používá ALIS různé typy technologií (IQRF, UWB, Wi-Fi) a každý si může vybrat variantu, která mu vyhovuje.

Díky platformě ALIS zvýšíte bezpečnost a plynulost provozu i na těch nejméně přehledných místech u vás ve firmě.

lokalizace_alis-1.png
detekce_alis-2.png

Detekce

V systému ALIS můžete definovat konkrétní podmínky a akce, ke kterým má při jejich splnění dojít. Co to znamená v praxi? Třeba to, že když se vysokozdvižný vozík příliš přiblíží k procházejícímu zaměstnanci, sám bez zásahu řidiče automaticky zpomalí nebo zcela zastaví.

Tímto způsobem můžete díky ALIS předem nastavit zapnutí výstražných zařízení, zapnutí nebo vypnutí osvětlení, otevření nebo zavření dveří… Možností je více a jejich účel jediný: Zvýšit bezpečnost na pracovišti a chránit vaše zaměstnance i technologie.

Monitorování

Díky systému ALIS máte přehled o všem, co se děje ve vaší firmě. Platformu můžete propojit s dalšími systémy i zařízeními a sledovat tak třeba spotřebu energií, úroveň CO, teplotu, úniky páry, pohyb osob a mnoho dalších věcí. Vždy tak máte včas dostatek informací pro správné rozhodnutí v pravý čas.

Systém navíc dokáže v krizové situaci poslat upozornění a všechny důležité informace o události na vybraný kontakt, a to prostřednictvím SMS, e-mailu nebo telefonicky.

monitorovani_alis-2.png

 

 

Posuňte bezpečnost na další úroveň

Další přidanou hodnotou je propojení systému ALIS s LED projektory, díky kterým mohou být zaměstnanci upozorněni na možné nebezpečí, a to platí pro chodce i řidiče vysokozdvižných vozíků.

Příklad: 

Když vysokozdvižný vozík vjede do předem definované oblasti, projektor se rozsvítí a upozorní na nebezpečí. To je vhodné především na nebezpečných křižovatkách, kde dochází k častým nehodám.

Jak můžete ALIS získat

Přejete si systém ALIS mít ve své firmě? Nebo se s ním jen chcete víc seznámit? Kontaktujte svého odborného poradce, volejte naši zelenou linku 800 156 944 nebo vyplňte formulář Kontaktujte nás na stránce Kontakty.

Prohlédněte si prezentaci systému

Dozvíte se, jak funguje antikolizní systém, lokalizace a vizualizace. Uvidíte příklady použití. Zblízka si prohlédnete vychytané nástroje systému. A zjistíte, co vám přinese audit bezpečnosti vašeho pracoviště.