Antistatické rohože

Antistatické průmyslové rohože jsou vyrobeny speciálně pro provozy a pracoviště se zdroji statické elektřiny. Běžné popocházení či sezení na určitých typech židlí může na povrchu lidského těla vygenerovat elektrické napětí o síle několika tisíc voltů. Pokud toto napětí není včas a bezpečně odvedeno, může se vybít přes citlivý přístroj a nebo stroj a tím může dojít k jeho poškození, nehledě na možné zdravotní důsledky pro pracovníky. Antistatické rohože jsou proto konstruovány tak, aby bezpečně odváděly nežádoucí statickou elektřinu z oblečení, z obuvi a z pokožky zaměstnanců. Použitím těchto antistatických rohoží také chráníte zdraví pracovníků.

Antistatické rohože vyhovují IEC61340-4-1 (kategorie DIF), měrný odpor Rg 106-109 Ω. Elektrostatický náboj (krokový test) splňují ISO6356 a EN1815.

Rohože jsou vybaveny konektorem pro zemnící kabel. Dle doporučení výrobce je nutné, aby každá 3. rohož byla uzemněna zemnícím kabelem. Zemnící kabely a konektory je nutné objednávat zvlášť dle potřeb Vašeho pracoviště.

Naši vyškolení produktoví specialisté Vám rádi doporučí nejvhodnější řešení pro Vaše pracoviště.


Vyberte si z těchto podkategorií

Tento web používá cookies

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Více informací